IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Niedzieli Radości "Laetare". W związku ze zmianą czasu Msze św. wieczorowe od dzisiaj o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu 1.piątek i 1.sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00.   W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 20.00.
  3. W przyszłą niedzielę, 03 kwietnia 1. niedziela miesiąca. Po sumie Gorzkie Żale połączone z modlitwą za zmarłych w miesiącu marcu.
  4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR  Długi Kąt-Osada, KŻR Józefów-Morgi, KŻR p. Barbary Kowalczuk z Majdanu Nepryskiego, KŻR z Legionu Maryi, KŻR Długi Kąt Wieś, KŻR z ul. Batalionów Chłopskich i ul. Górniczej  „Bóg zapłać”.
  5. Dziękujemy za ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu : z ul. Kamiennej, z ul. 29 Marca,  z Hamerni,   z Samsonówki, z Siedlisk,  ze Stanisławowa, z Biłgoraja   „Bóg zapłać”
  6. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i na jałmużnę postną.
  7. Na stoliku z prasą możemy nabywać paschaliki i baranki wielkanocne,   rozprowadzane przez Caritas Diecezji. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
  8. Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. Następne sprzątanie za dwa tygodnie.
  9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w środy o godz. 17.30, dla starszych w piątki o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po sumie.
  10. Caritas Parafii informuje, że w przyszłą niedzielę będzie możliwość zakupów palm wykonanych przez wolontariuszy. Natomiast w niedzielę palmową będzie można /oprócz palm/ nabyć chlebki dobroci upieczone w piekarni Państwa Dzidów.  Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na cele charytatywne. Wszystkim Wolontariuszom oraz Państwu Dzidom składamy serdeczne podziękowanie.

10. W piątek, 08 kwietnia planowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dwoma trasami do wyboru: dłuższą i krótszą. Wszelkie informacje i materiały  u ks. Pawła. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

11. Pragniemy wyrazić podziękowanie nauczycielom i dyrekcjom szkół z terenu naszej parafii za pomoc w dopilnowaniu dzieci i młodzieży podczas rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy również władzom samorządowym  za organizację przewozów autokarowych w tych dniach.

12. Centrum Życia i Rodziny zbiera podpis do Sejmu pod petycją o ustanowienie Dnia Ojca na 19 marca, w liturgiczną Uroczystość Świętego Józefa. Taki podpis możemy złożyć na stoliku z prasą.