V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022r.

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022r.

 

1. Dziś rozpoczyna się okres Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one przykryte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.  Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie Gorzkie Żale połączone z modlitwą za zmarłych w miesiącu marcu. W dzisiejszą niedzielę będzie miała miejsce uroczystość upamiętnienie ofiar II Wojny Światowej przez leśników, wice  Ministra Sprawiedliwości Marcina Romanowskiego i burmistrza Józefowa. W programie: uczestnictwo delegacji we Mszy św. o godz. 11.00, o godz. 12.00 złożenie wieńca przed tablicą  w  hołdzie mieszkańcom Miasta i Gminy Józefów, którzy polegli  i zostali zamordowani w czasie II Wojny Światowej, o 12.20 przekazanie darów dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w budynkach socjalnych, 13.10 obiad w Leśniczówce Hamernia, 14.20 spotkanie i przekazanie darów /leków/ od Stowarzyszenia Wiktoria  w Biłgoraju.

2. W przyszłą niedzielę, 10 marca Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Wszystkie dzieci zapraszamy z palmami na godz. 11.00 przed grotę Matki Bożej. Tam odbędzie się poświęcenie i procesja z palmami do kościoła. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży.

3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR z Długiego Kąta Osady, p. Józefa Kozyra ze Stanisławowa, KŻR z Siedlisk, Apostolstwo Dobrej Śmierci, KŻR z Borowiny „Bóg zapłać”.

4. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: z ul. Batalionów Chłopskich, z ul. Kościuszki,  z Długiego Kąta -Osady,  z Majdanu Nepryskiego – Choiny,  z Majdanu Nepryskiego- Klin,    z Samsonówki,  z Siedlisk, z Szopowego „Bóg zapłać”.

5. Mieszkańców Majdanu Nepryskiego – Choiny prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w Wielką Środę,                tj. 13 kwietnia.

6. Caritas Parafii prowadzi na placu przykościelnym sprzedaż palm. Pozyskane środki będą przeznaczone na cele charytatywne.

7. W piątek, 08 kwietnia, po Mszy św. o godz. 1800 planowana jest droga krzyżowa, która została przygotowania w oparciu o standardy idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły u ks. Pawła.

8. Jutro, 04 kwietnia w godz. 8.00-13.00 obok Przychodni w Józefowie odbędą się bezpłatne badania słuchu.

9. Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę od godz. 10.30 na rynku w Józefowie.

10. Zmarł śp. +Jan Żybura  z ul. Słonecznej.   Pogrzeb jutro, 04 kwietnia o godz. 15.00 bezpośrednio w kościele, pół godz. wcześniej różaniec.   Wieczne odpoczywanie…

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

- Robert Czapla z par. tutejszej i Magdalena Monika Paska z par. św. Tomasza Ap.    w Majdanie Sopockim – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony