Niedziela Palmowa 10.04.2022r.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 10.04.2022r.

 

  1. Dziś we Mszach św. obchodzi się pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej nosi też nazwę Niedzieli Palmowej.           Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Po sumie zebranie członków wspomagających Legionu Maryi. Na placu przykościelnym Caritas Parafii rozprowadza Chlebki Dobroci. MOK w Józefowie zaprasza na kiermasz wielkanocny od 10.30.
  2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – KŻR św. Gerarda, KŻR p. Anieli Łagoźnej  z Józefowa   „Bóg zapłać”.
  3. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu:  z ul. Popławskiego,    z Borowiny „Bóg zapłać”
  4. Mieszkańców Majdanu Nepryskiego - Choiny prosimy o  pomoc w sprzątaniu kościoła w środę,   13 kwietnia o godz. 9.00.
  5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów  środę o godz. 16.00 w sali parafialnej.
  6. WIELKA ŚRODA – nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta po Mszy św. o godz. 18.00.  Podczas tego nabożeństwa będziemy modlić się o ustanie wojny i pokój w Ukrainie. Zapraszamy na to nabożeństwo mieszkańców z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii, rozważania prowadzone będą w języku polskim i ukraińskim. Prosimy przynieść ze sobą lampiony.
  7. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Tego dnia w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 Ks. Bp Ordynariusz Marian Rojek  odprawi Mszę św. Krzyżma i poświęci  oleje używane potem przez cały rok do udzielania chrztu, bierzmowania i sakramentu chorych.  W naszym kościele początek liturgii o godz. 18.00.  Adoracja Najświętszego Sakramentu  w ciemnicy do godz. 22.00
  8. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nie odprawia się Mszy św. O godz. 18.00  Liturgia na cześć  Męki Pańskiej. Zbiórka ofiar z racji adoracji krzyża na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Adoracja Grobu Bożego do godz. 24.00.   Odwiedziny chorych    odbędą się w Wielki Piątek od godz. 9.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
  9. WIELKA SOBOTA:

Początek liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie  do godz. 24.00.

 

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wg następującego porządku: w Józefowie od godz. 8.00 do 13.00 o każdej pełnej godzinie. W miejscowościach w naszej parafii takie poświęcenia odbędą się wg następującego porządku: Senderki – godz. 9.00, Potok – godz. 9.15, Górniki Stare – godz. 9.30, Szopowe – godz. 9.45, Górniki Nowe – godz. 10.00, Stanisławów na placu przykościelnym – godz. 10.10, Stanisławów skrzyżowanie – 10. 20, Długi Kąt Wieś – 10. 30, Długi Kąt Osada – godz. 10.45, Długi Kąt Gawra – godz. 11.00, Samsonówka – godz. 11.10,  Hamernia – godz. 11.30, Siedliska – godz. 11.45, Majdan Nepryski – godz. 12.00, ul. 29 Marca – godz. 12.30.

10.  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –    Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. O godz. 5.50 zostaną włączone dzwony, by w ten sposób ogłosić światu radość ze Zmartwychwstania Chrystusa.

Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30. W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma Mszy św. wieczorowej.

11. Panów strażaków prosimy o wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz podczas rezurekcji. Prosimy też panie w strojach ludowych na procesję rezurekcyjną.

12. Modlitwa.

Zapowiedzi przedślubne

- Robert Czapla z par. tutejszej i Magdalena Monika Paska z par. św. Tomasza Ap.    w Majdanie Sopockim – zapowiedź II.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony