Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022r.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022r.

 

  1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Dźwiękiem dzwonów oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami i uczniami Zmartwychwstałego.
  2. Dzisiaj odprawiane będą jeszcze  Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.     W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma mszy św. wieczorowej.
  3. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, strażakom za wartę przy Bożym Grobie, paniom w strojach ludowych i innym osobom za czynny udział w procesji. Dziękujemy grupie dekoracyjnej za przygotowanie Grobu Bożego i Ciemnicy wraz z p. kościelnym oraz wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Życzenia  świąteczne skierowali do parafian:

- Księża Biskupi:  / odczytać /

- Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie / odczytać /

- Ponadto napłynęły życzenia od: Posłów, senatorów, władz samorządowych,

Instytucji, Szkół z terenu naszej parafii, Przychodni „Nasze Zdrowie”, księży rodaków, braci i sióstr  zakonnych oraz parafian, dziękujemy też za życzenia SMS-owe i e-mail-owe.

5. Jutro drugi dzień Świąt. Zadbajmy o nasz udział we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Taca na KUL.

6. W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.  Święto patronalne „Caritas”. O godz. 12.30 Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Po sumie do godz. 15.00 adoracja eucharystyczna w intencji wszystkich wydarzeń w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Puszka na „Fundusz Caritas”. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św., która rozpocznie Dzień Dobra Caritas Diecezji Zamojsko –Lubaczowskiej. Po mszy św.   o godz. 16.30 międzynarodowy mecz piłki nożnej Polska – USA; o godz. 18.00 rozpoczną się  koncerty:  Wojciecha Cugowskego, Beat Magic, Gosi Andrzejewicz z zespołem. Szczegóły na plakatach.

7. Nowenna do Bożego Miłosierdzia odprawiana będzie dzisiaj i jutro o godz. 12.00,  a w tygodniu do soboty włącznie o godz. 17.30.

8. Ofiary na kościół złożone w kopertach w ostatnim tygodniu: ul. Biłgorajska, ul. Górnicza, z Majdanu Nepryskiego –Klin, bez., ul. Kamienna, ul. Kościuszki, ul. Kościuszki-bloki, ul. Słoneczna, Pl. Wyzwolenia, ul. 29 Marca  „Bóg zapłać”

9. Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego - Choiny dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. Następne sprzątanie w najbliższą sobotę, 23 kwietnia.

10. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Wielkanocnej.

11. Planowany jest wyjazd do Medjugorie w terminie 05-12 lipca br. Koszt 700 zł + 250 euro. Zapisy i informacje pod nr tel. 661 501 985

12. W tych dniach składamy sobie życzenia. Pragniemy i my kapłani życzyć błogosławionych, radosnych i zdrowych świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Pan udziela Wam wszelkich łask, a nade wszystko niech Was obdarzy pokojem, niech będzie Waszą codzienną radością, niech prowadzi Was w wierze, nadziei i miłości do zmartwychwstania.

13. Zmarli: śp. +Helena Buczkowska z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb we wtorek,  19 kwietnia o godz. 12.00 w kościele. Śp. +Janina Urbaniak  z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb również we wtorek o godz. 15.00 w kościele. Pół godz. wcześniej różaniec.  Śp. + ks. Kan. Tadeusz Sochan – wieloletni proboszcz w Górecku Kościelnym w naszym dekanacie. Pogrzeb w środę, 20 kwietnia godz. 12.00 w parafii Susiec. Wieczne odpoczywanie….

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Krzysztof Futyma i Agnieszka Patrycja Futyma, cyw. związani, oboje par. tutejszej– zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony