VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2022r.

VI Niedziela Wielkanocna  – 22.05.2022r.

 

  1. W dniu wczorajszym odbyła się uroczystość I Komunii św., do której przystąpiło  36 dzieci. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we Mszach św. o godz. 18.00. Wyrażamy wdzięczność ks. Pawłowi i p. katechetce Bernardzie Hejzner za przygotowanie dzieci do I Komunii św. Dziękujemy również Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. kościelnemu, p. organiście oraz rodzicom dzieci za troskę o wysprzątanie kościoła i placu przykościelnego.
  2. Jutro rozpoczniemy doroczne Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące /dawne Dni Krzyżowe/. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic Józefowa na Mszę św. o godz. 18.00, po której będzie procesja wokół kościoła połączona z modlitwą  o urodzaje.

W poniedziałek, 23 maja zapraszamy mieszkańców Józefowa z: ul. Kościuszki, Romanowskiego, Cichej, Rynku, Słonecznej, Armii Krajowej,  Źródlanej i Biłgorajskiej

We wtorek, 24 maja zapraszamy mieszkańców Józefowa z: ul. Broniewskiego, Bartoszewskiego, Czesława Mużacza „Selima”, Usługowej, Przemysłowej, Popławskiego, Nadstawnej, Leśnej, Targowej, Zielonej, Wojska Polskiego, Partyzantów

W środę, 25 maja zapraszamy mieszkańców Józefowa z: ul. Nowej, Górniczej, Batalionów Chłopskich, Sosnowej, Kamiennej,  Ogrodowej, Pogodnej

3. W czwartek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę, 29 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 uroczystość Komunii św. Rocznicowej dzieci klas IV. Zapraszamy dzieci na próby przed tą uroczystością w poniedziałek, 23 maja i w czwartek, 26 maja po Mszy św. wieczorowej. Spowiedź św. dla tych dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę, 28 maja od godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. O godz. 16.00 poświęcenie pół dla mieszkańców Borowiny  i ul. 29 Marca. Taca na budownictwo sakralne.

6. Dziękujemy za ofiary na kościół –  bezim. z ul. Źródlanej,  bezim. z ul. Górniczej, bezim. z ul. Kościuszki, of. od rodziców dzieci I Komunijnych    „Bóg zapłać”.

7. Rodziców dzieci Komunii św. Rocznicowej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła  w najbliższą sobotę.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” w cenie 8 zł oraz gazetki parafialnej.

9. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Radecznicy w dniu 28 maja /sobota/. Wyjazd o godz. 8.30 sprzed kościoła,  powrót ok. 16.00. Zapisy w zakrystii do  26 maja. Zapraszamy chętnych parafian.

10. W dniach od 11 do 14 lipca br. planowana jest pielgrzymka Śladami bł. Prymasa ks. Stefana Wyszyńskiego. Szczegóły u ks. Krzysztofa. Zapisy do końca maja.

11. W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace przy remoncie schodów do kościoła. Prace wykonał p. Jan Bździuch z Tartaku Długi Kąt.

12. Przyjaciele, znajomi i dawni parafianie zapraszają na Mszę św. za śp. +ks. Tadeusza Sochana, która będzie odprawiona w środę, 25 maja o godz. 16.30 w kaplicy w Grabowicy.

13. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony