Uroczystość Zesłania ducha Świętego 05.06.2022r.

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego  –05.06.2022r.

 

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. Z racji 1.niedzieli miesiąca po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych         w miesiącu maju. O godz. 16.00 poświęcenie pół dla mieszkańców Majdanu Nepryskiego i Siedlisk.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie Msza św. w kościele i poświęcenie pól dla mieszkańców Stanisławowa o godz. 11.00. O godz. 16.00 poświęcenie pól dla mieszkańców Hamerni i  Samsonówki.
  3. W czwartek, 9 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  4. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. O godz. 16.00 poświęcenie pól dla mieszkańców Górnik Nowych, Górnik Starych i Długiego Kąta. Odpust w parafii Bondyrz.
  5. Dziękujemy rodzicom dzieci Komunii św. rocznicowej  za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. 29 Marca.   Nadleśnictwu Józefów dziękujemy za brzózki ofiarowane do kościoła na „Zielone Święta”.
  6. Ofiary na k-ół: bezim. z Samsonówki, bezim. z ul. Batalionów Chłopskich, z ul. Kościuszki – Bloki „Bóg zapłać”.
  7. 2 sierpnia 2022r. już po raz 40. Rozpocznie się Piesza Zamojsko – Lubaczowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Jej hasłem będą słowa: „Idziemy w pokoju Chrystusa”. Po dwóch latach, koniecznej w okresie pandemii sztafetowej formy, nasz jubileusz przeżywać będziemy w pełni. Powracamy do tradycyjnego stylu pielgrzymowania:                                     w pięciu grupach, w terminie od 2 do 14 sierpnia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.
  8. W niedzielę, 19 czerwca odbędzie się w Górecku Kościelnym Exodus Rodzin. Szczegóły na plakacie.
  9. Zmarł śp. +Franciszek Szymczyk z ul. Górniczej. Pogrzeb w środę , 08 czerwca      o godz. 15.00 bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie…

10. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Mateusz Puźniak i Patrycja Maria Gontarz, oboje z par. tutejszej – zapowiedź II.

- Sylwester Cieliszak, z par. św. Józefa Robotnika w Kocudzy i Wiktoria Szymańska,  z par. tutejszej – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony