Niedziela Trójcy Św. 12.06.2022r.

Niedziela. Najświętszej Trójcy. – 12.06.2022r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.   Po sumie zebranie członków wspomagających Legionu Maryi. O godz. 16.00 poświęcenie pół dla mieszkańców Długiego Kąta, Górnik Nowych, Górnik Starych.  Odpust w parafii Bondyrz.

2. Jutro, 13 czerwca po Mszy św. wieczorowej odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową.

3. W czwartek, 16 czerwca  przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa -Boże Ciało. Msze Św.   o godz.: 7.00, 9.30, 11.00  i 18.00. W Stanisławowie o godz. 8.00.  O godz. 11.00 suma, a następnie  procesja eucharystyczna tradycyjną trasą. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy wzorem roku ubiegłego.   Zapraszamy do udziału w procesji dzieci, młodzież,  panie w strojach ludowych i strażaków.  Dziewczynki  zapraszamy do sypania kwiatów, a chłopców  do niesienia różańca. Od tego dnia przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała – procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. wieczorowej.

4. Ofiary na kościół:   bezim. z Górnik, bezim. z ul. 29 Marca, z ul. Armii Krajowej  „Bóg zapłać”.

5. Mieszkańcom ul. 29 Marca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.  Następne sprzątanie w najbliższą sobotę.

6. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca o godz. 9.30 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. O godz. 16.00 poświęcenie pól dla mieszkańców Potoka – Senderek /Potok/ i Szopowego.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Sylwester Cieliszak, z par. św. Józefa Robotnika w Kocudzy i Wiktoria Szymańska,   z par. tutejszej – zapowiedź II.

- Patryk Marcin Zarzycki z par. MB Królowej Polski w Zamościu i Katarzyna Tymicka  z par. tutejszej – zapowiedź I.