XII Niedziela zwykła 19.06.2022r.

XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a następnie koncert zespołu Zbrucz z Ukrainy. Zespół będzie też  uświetniał liturgię Mszy św. o godz. 18.00.  Dzisiaj o godz. 16.00 poświęcenie pól dla mieszkańców Potoka – Senderek /Potok/ i Szopowego.

2. W czwartek, 23 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza św.           z procesją do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców:             I – Józefowa, II – Majdanu Nepryskiego, III – Samsonówki, IV – Hamerni. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie.

3. W piątek, 24 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym dniu  imieniny obchodzi bp Senior Jan Śrutwa.

4. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dzięk-błag na zakończenie Roku Szkolno-Katechetycznego 2021/2022, zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i katechetów. Po Mszy św. wieczorowej w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

5. Mieszkańcom ul. 29 Marca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób. Kolejne sprzątanie w najbliższą sobotę.

6. Ofiary na k-ół:  bezim. z Hamerni, bezim. z Hamerni, bezim. z Hamerni               "Bóg zapłać"

7. Dziękujemy wiernym za liczny udział w procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie pięknych ołtarzy i ofiarowane bukiety do kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w procesji: nieśli chorągwie, feretrony, dzieciom, młodzieży, paniom w strojach ludowych i strażakom. Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji.

8. Proboszcz Parafii Łukowa i Wójt Gminy Łukowa zapraszają na uroczystość religijno – patriotyczną 78.Rocznicy Największej Bitwy Partyzanckiej w Polsce, która odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca br. obok cmentarza partyzanckiego w Osuchach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9.W dniach od 5 do 8 lipca na placu obok przedszkola odbędzie się biwak wakacyjny dla dzieci z terenu naszej parafii. Podczas tego wydarzenia przewidziano wiele ciekawych atrakcji dla uczestników. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Pawła.

10. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Patryk Marcin Zarzycki z par. MB Królowej Polski w Zamościu i Katarzyna Tymicka  z par. tutejszej – zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony