XVII Niedziela zwykła 24.07.2022r.

XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022r.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji rozpoczynającego się 23. Tygodnia  św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji możemy wziąć udział w akcji „Św. Krzysztof - 1 grosz za 1 km na pojazdy misyjne” i złożyć ofiarę na zakup misyjnych środków transportu.
  2. Jutro /poniedziałek/o godz. 18.00 Msza św. na cmentarzu grzebalnym w intencji zmarłych parafian. Po Mszy św. w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna do godz. 21.00.
  3. We wtorek, 26 lipca dzień odpustu ku czci św. Anny, patronki naszej parafii. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.30, 12.00 – suma odpustowa z procesją Eucharystyczną i 18.00. W Stanisławowie o godz. 8.00.  Sumę odpustową odprawi ks. Piotr Brodziak, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego w Kurii Diecezjalnej, a od 16 sierpnia proboszcz parafii w Skierbieszowie. Homilie tego dnia będzie głosił ks. Władysław Jabłoński, proboszcz z parafii Domacyny, diec. Sandomierska. Procesja Eucharystyczna jest wyrazem naszej wiary, stąd też prosimy parafian o godne jej przygotowanie. Prosimy panie w strojach ludowych, strażaków w mundurach, dziewczynki do sypania kwiatów, grupy modlitewne oraz innych wiernych. Zechciejmy wziąć obrazy, chorągwie i feretrony.
  4. W dzień odpustu na placu przy Przedszkolu odbędzie się „Parafiada 2022”.  W programie m.in. godz. 15.00 – wesołe miasteczko i inne atrakcje dla dzieci, godz. 16.00 – mecz tenisa ziemnego, godz. 17.00 – koncerty gwiazd muzyki Disco Polo : KORDIAN, MENELAOS, CZADOMAN DISCO-BOYS. Dostępne będą potrawy od Kół Gospodyń Wiejskich i inne niespodzianki.  Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
  5. Ogłoszenie od Caritas Parafii: Podczas PARAFIADY jedną z atrakcji będzie kiermasz rzeczy różnych. W związku z tym serdecznie prosimy o przynoszenie atrakcyjnych przedmiotów, które ucieszą nabywców, a zarazem wspomogą fundusz remontowy zabytkowej ambony w naszym kościele. Będziemy również wdzięczni za upieczenie ciast, które będzie można nabyć podczas kiermaszu. Gotowe wypieki prosimy przynieść do siedziby Caritasu we wtorek w godz. od 8.00 do 10.00, natomiast przedmioty na kiermasz prosimy dostarczyć również do siedziby Caritasu jutro od godz. 10.00 do 12.00 i od 19.00 do 20.00 oraz rano w dniu odpustu od godz. 8.00 do 10.00. Za okazaną pomoc z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. W przyszłą niedzielę, 31 lipca o godz. 7.00 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin.
  7. Ofiary na kościół: bezim z Majdanu Nepryskiego, bezim. z Majdanu Nepryskiego „Bóg zapłać”.
  8. Mieszkańcom ul. Batalionów Chłopskich dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. Dziękujemy grupie dekoracyjnej za wystrój kościoła na odpust oraz paniom florystykom za zrobione bukiety przed ołtarzem.
  9. W ubiegłym tygodniu na posesji parafialnej została ustawiona rzeźba MB Niepokalanie Poczętej, którą wykonał p. Jan Pastuszek z Józefowa.

10. Dziękujemy Urzędowi Miasta Józefów za pomoc w odnowieniu pomnika na cmentarzu grzebalnym. Dziękujemy również p. Rafałowi Zaśko za odświeżenie krzyży przy kościele.

11. Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju zwraca się z prośbą o unikanie korzystania z drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Józefów w dniu 31 lipca (niedziela) w godz. od 14.00 – 16.00 z uwagi na wyścig Tours de Pologne.

12. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników

o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E

- Stanisław Marian Dura z par. tutejszej i Anna Małgorzata Kryń z par. Łukowa – zapowiedź II.

- Patryk Łój z par. Narodzenia NMP w Krzeszowie i Anna Łój z par. tutejszej, obje cywilnie związani – zapowiedź II.

- Bartłomiej Hadacz z par. tutejszej i Anna Wrzyszcz z par. Uchanie – zapowiedź II.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony