XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022r.

XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.
  2. We wtorek, 02 sierpnia ok.  godz. 18.30 powitamy przy naszym kościele pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Zamość – Jasna Góra, grupę z Tomaszowa Lubelskiego. O godz. 20.00 odbędzie się Apel Jasnogórski, na który zapraszamy także parafian. Zwracamy się z gorąca prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Zechciejmy otworzyć dla nich nie tylko nasze serca, ale też i nasze domy. W środę, 03 sierpnia o godz. 7.00 Msza św. dla pątników, po której odprowadzimy ich do granic miasta Józefów. W zakrystii prosimy zgłosić gotowość przyjęcia pielgrzymów, podać adres i ilość osób.
  3. W tym tygodniu 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00.  W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 20.00.
  4. W sobotę, 06 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30   i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.  Odpust w parafii Tereszpol.
  5. W przyszłą niedzielę, 07 sierpnia 1.niedziela miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu.
  6. Mieszkańcom ul. Batalionów Chłopskich dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.  Było 5 osób.  Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Sosnowej.
  7. Wyrażamy podziękowanie za udział w procesji Eucharystycznej podczas odpustu ku czci św. Anny. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, paniom w strojach ludowych,  liturgicznej służbie ołtarza, strażakom, wiernym z naszej parafii i przybyłym gościom.  Dziękujemy również tym wszystkim, którzy brali udział                                          w przygotowaniach i w przebiegu  „Parafiady”.
  8. Ofiary na k-ół:  bezim. z Hamerni ,  bezim. z Nowej Wsi Lębordzkiej, bezim. z Krakowa, bezim. z ul. Targowej, Nadleśnictwo Zwierzyniec, „Bóg zapłać”.
  9. Zachęcamy do nabycia  i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz gazetki parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę w Górecku Kościelnym odbędzie się Festiwal Maryjny. Szczegóły na plakacie. Organizatorzy zapraszają.

11. Módlmy się za pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Zamość-Jasna Góra,  za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E

- Wojciech Skóra z par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i Magdalena Mazur z par. tutejszej – zapowiedź I.