XXI Niedziela zwykła 21.08.2022r.

XXI Niedziela Zwykła –21.08.2022r.

 

  1. Dzisiaj dożynki Gminno - Parafialne w Józefowie. Program: 12.30 – zbiórka delegacji wieńcowych na placu przy Szkole Podstawowej w Józefowie, przemarsz korowodu do Rynku, o godz. 13.00 Msza św. w intencji rolników, następnie część obrzędowa Dożynek, wystąpienia okolicznościowe, a od godz. 15.00 – występy zespołów, m.in. KGW z terenu gminy Józefów, „Promyczki” ze Szkoły w Majdanie Nepryskim, kapela „Rzemyki”, Zespół Pieśni i Tańca „Zbrucz” z Tarnopola i zespół „Akados”.   Organizatorzy zapraszają.
  2. W piątek,  26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz.   7.00, 9.30  i 18.00, w Stanisławowie o godz. 11.00.  Po każdej Mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu. Po Mszy św. wieczorowej Legion Maryi zaprasza na wieczornię ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Odpust  w parafii Tereszpol. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin.
  4. Ofiary na kościół:   bezim. z Górnik, bezim. z Pruszkowa, bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. z ul. Słonecznej, bezim. z ul. Kościuszki-bloki  "Bóg zapłać".
  5. Mieszkańcom ul. Sosnowej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5  osób. W najbliższą sobotę zapraszamy z ul. Sosnowej i ul. Targowej. Dziękujemy również paniom z Hamerni za wykonanie bukietów przed ołtarz. Sprzątanie kościoła w okresie letnim odbywa się co tydzień, w sobotę, prosimy kontaktować się z p. kościelnym   /tel. 606 462 867/ z tygodniowym wyprzedzeniem, celem ustalenia godziny sprzątania.
  6. Legion Maryi organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w nocy /godz. 2.00/ z 9 na 10 września. Powrót w sobotę ok. 22.00. Ze względu na konieczność wcześniejszego zamówienia autobusu zapisy najpóźniej do niedzieli, 4 września w zakrystii. Koszt ok. 100 zł.
  7. Modlitwa.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony