XXIV Niedziela zwykła 11.09.2022r.

XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022r.

1. Dzisiaj taca na WSD. W imieniu ks. Rektora i alumnów składamy serdeczne podziękowania za założone ofiary.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców /program poniżej/.
  3. Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie. Msza św. o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
  4. We wtorek, 13 września po Mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie i procesja różańcowa.
  5. W środę, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień podkreślenia, że Krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską również przydrożne krzyże.
  6. W czwartek, 15 września Święto Matki Bożej Bolesnej. O godz. 17.00 wystawienie najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Tego dnia w godzinach popołudniowych członkowie Legionu Maryi będą odwiedzać mieszkańców Siedlisk z apostolstwem na temat Mszy świętej. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.
  7. W przyszłą niedzielę, 18 września Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka ofiar do puszki na Katolickie Radio Zamość. Po Mszy św. o godz. 12.30 zebranie członków wspomagających Legionu Maryi.
  8. Mieszkańców ul. Targowej prosimy o  pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę o godz. 9.00. W dniu wczorajszym nie było nikogo.
  9. Ofiara na kościół: bezim. z  ul. Leśnej „Bóg zapłać”.

10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” w cenie 10 zł oraz gazetki parafialnej. Dziękujemy Paniom florystykom za piękne bukiety przed ołtarzem.

11. Społeczny Komitet Organizacji Festynu oraz MOK w Józefowie zapraszają na festyn „Wykopki 2022”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 września br przy szkole w Majdanie Nepryskim. Rozpoczęcie festynu o godz. 14.00. W programie m.in. Występy artystyczne:  uczniów SP w Majdanie Nepryskim, uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha z Zamościa, Kół Gospodyń Wiejskich, Kapeli „Rzemyki”, ponadto pokaz strongmenów – Józef Tomaszewski, Maciej Krzykało, koncert gwiazdy Disco polo  „GRESO”, zabawa taneczna oraz atrakcje kulinarne. Organizatorzy zapraszają.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

-  Damian Kamil Nędzyński i Dagmara Katarzyna Nędzyńska, oboje par. tutejszej, cyw. związani – zapowiedź II.

T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

11 – 16 WRZEŚNIA 2022

„Ja jestem drogą, prawdą i życiem”

NIEDZIELA – 11 września 2022

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 12 września 2022

18.00 – Msza Św.  z udziałem Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 13 września 2022

18.00 – Msza św. i  Nabożeństwo Fatimskie

ŚRODA – 14 września 2022

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V, VI Szkół Podstawowych

18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów.

CZWARTEK – 15 września 2022

18.00 – Msza św. z udziałem uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do   1. komunii św.

PIĄTEK – 16 września 2022

17.30 - spowiedź św. dla uczniów klas VII, VIII Szkół Podstawowych

18.00 – Msza św. z udziałem uczniów i rodziców. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i uczniów klas VII i VIII, zapisy do sakramentu bierzmowania.