XXIX Niedziela zwykła 16.10.2022r.

XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022r.

 

  1. Dzisiaj XXII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- żywy pomnik św. Jana Pawła II. Po sumie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci otrzymają różańce.
  2. We wtorek, 18 października święto patronalne Służby Zdrowia. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione w intencji lekarzy, pielęgniarek i pracowników Służby Zdrowia.
  3. W sobotę, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 października rozpocznie się Tydzień Misyjny. Taca na potrzeby misji. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  5. Mieszkańcom ul. Armii Krajowej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Była 1  osoba. W najbliższą sobotę prosimy o przyjście z pomocą na godz. 9.00. Dziękujemy paniom florystkom z Hamerni za piękne bukiety przy ołtarzu.
  6. Ofiary na kościół: bezim. z Górnik, bezim. z Samsonówki, dar dla k-ła od p. Mariana Pasierbiewicza – ornat z wizerunkiem M.B. Częstochowskiej wykonany przez Siostry Karmelitanki z Dysa k. Lublina oraz dar dla k-ła od Legionu Maryi z okazji 30 lecia powstania – biała stuła  „Bóg zapłać”.
  7. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na rok 2023 w cenie 8 zł
  8. Diecezjalny duszpasterz Apostolatu Margaretka zaprasza w przyszłą niedzielę do Sanktuarium  w Krasnobrodzie na V diecezjalny dzień skupienia dla osób modlących się za kapłanów. Msza św. o godz. 17.00. Wcześniej Koronka o godz. 15.00.
  9. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie rady duszpastersko – ekonomicznej naszej parafii. Państwo radni zostali zapoznani z niektórymi wydarzeniami duszpasterskimi, które będą miały miejsce w naszej parafii. Zostały podane m.in. terminy: I komunii św. – 3 sobota miesiąca maja 2023r. godz. 11.00; sakrament bierzmowania dla młodzieży – 28 czerwca 2023r. o godz. 18.00. W przyszłym roku nasza parafia będzie przeżywała rocznicę 300–lecia powstania. Przygotowujemy plan tych uroczystości, główne obchody będą miały miejsce  w odpust ku czci św. Anny, 26 lipca 2023r. z udziałem ks. bpa Mariana Rojka – suma odpustowa o godz. 12.00. Ponadto radni zostali poinformowani, że w ubiegłym miesiącu miała miejsce kontrola drzewostanu na cmentarzu grzebalnym. Zalecono inwentaryzację drzewostanu, która to już została wykonana.  Miała miejsce również kontrola sanepidu, która zaleciła wywiezienie wszystkich śmieci ze śmietnika na cmentarzu. W związku z tym, w ubiegłym tygodniu trwały prace polegające na segregacji śmieci.  Z odpadów BIO, czyli trawy, liście, gałęzie powstanie kompost /te śmiecie już zostały usunięte/. W tym tygodniu pragniemy wywieźć na śmietnik do Biłgoraja śmiecie plastikowe i szklane, czyli plastikowe kwiaty, doniczki, zużyte wkłady, znicze, itp. Powyższe rzeczy są obecnie składowane w trzech boksach. Zwracamy się z prośbą do osób, które będą sprzątały groby swoich zmarłych o segregację śmieci, a najlepiej by było, aby po uprzątnięciu grobu śmiecie zabrać ze sobą. Pragniemy wyrazić wdzięczność i podziękowanie osobom, które w ubiegłym tygodniu pracowały przy segregacji i częściowym wywiezieniu śmieci. Dziękujemy p. Adamowi Naklickiemu z Borowiny, a także Spółdzielni Socjalnej Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej w Józefowie – pracownikom - na ręce prezesa p. Adama Kawy, dziękujemy osobom prywatnym, parafianom, a także paniom z Ukrainy. W miejscu, gdzie było wielkie składowisko śmieci poza boksami do tego wyznaczonymi pragniemy zasadzić tuje. Mamy nadzieję, że nikt już w to miejsce lub inne przypadkowe nie będzie wyrzucał śmieci. Raz jeszcze prosimy o segregację śmieci.

10. Modlitwa.

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony