XXXI Niedziela zwykła 30.10.2022r.

XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022r.

  1. Kończy się miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. Dzieci, które brały udział w konkursie różańcowym otrzymają nagrody 11 listopada na Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Dziękujemy grupom parafialnym,  dzieciom i młodzieży za prowadzenie różańca i rozważań różańcowych. Dzieci prosimy o przyniesienie plansz różańcowych do przyszłej niedzieli.
  2. We wtorek, 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane  o godz. 7.00, 9.30, 11.00. W Stanisławowie o godz. 8.00.  Po Mszy św. o godz. 11.00 przejście w procesji na cmentarz grzebalny i modlitwy za zmarłych. Wspominamy tych, którzy w ostatnim roku odeszli od nas. Nie będzie Mszy św. wieczorowej. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe na cmentarzu grzebalnym.
  3. W środę, 02 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypisanych na tegorocznych kartkach wypominkowych, następnie przejście w procesji na cmentarz komunalny i modlitwy za zmarłych.
  4. W tym tygodniu 1.piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 19.00.
  5. W przyszłą niedzielę 1. niedziela miesiąca.  Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu październiku.
  6. Przez  listopad /do 26.11 włącznie/ po Mszy św. wieczorowej będzie odmawiany różaniec z odczytywaniem kart wypominkowych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są dodatkowe kartki wypominkowe.
  7. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz, wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś cząstkowy. Jedna spowiedź sakramentalna wystarcza dla zyskania odpustów przez wiele dni.
  8. W sobotę, 05 listopada w Stanisławowie o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.
  9. Mieszkańcom ul. Słonecznej dziękujemy za pomoc w  sprzątaniu kościoła. Było 7 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Leśnej, których prosimy o pomoc w najbliższą sobotę o godz. 11.00.

10.  Ofiara na kościół – bezim. z Kozaków  Bóg zapłać

11.  Na bocznych ołtarzach wyłożone są Cudowne Medaliki. Jeśli ktoś chciałby je nosić może sobie pobrać.

12.  W dniu dzisiejszym, jak i 01 listopada  radni naszej parafii oraz wolontariusze  będą kwestować na cmentarzu grzebalnym. Zebrane fundusze z dnia dzisiejszego zostaną przeznaczone na wywóz śmieci z cmentarza, natomiast z dnia 01 listopada na remont zabytkowych nagrobków. Przypominamy, że zarządcą cmentarza jest parafia, pomocą służy nam p. Jan Borowicz z Hamerni. Klucz do bramy cmentarza znajduje się w kancelarii parafialnej oraz u p. Jana Borowicza. Zwracamy się z prośbą o zachowanie czystości na cmentarzu parafialnym i komunalnym. Prosimy o składowanie i segregowanie śmieci na śmietniku do tego przystosowanym i o wyrzucanie śmieci do odpowiednich stanowisk, a nie w miejsca przypadkowe. Wyrażamy wdzięczność osobom, które po uprzątnięciu grobu zabierają śmieci ze sobą

13.  Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony