XXXII Niedziela zwykła 06.11.2022r.

XXXII Niedziela Zwykła –06.11.2022r.

  1. Dzisiaj 1.niedziela miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu październiku. Dzieci, które brały udział w konkursie różańcowym prosimy o przyniesienie plansz różańcowych.
  2. W piątek, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Porządek Mszy św.  o godz: 7.00, 9.30 i 17.00.    O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. O godz. 10.30  złożenie wieńców przed pomnikiem „Ku czci bohaterów walk 1863, 1939 – 1944”, następnie akademia okolicznościowa przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie i koncert  w wykonaniu Kapeli Rzemyki. W razie niesprzyjających warunków pogodowych obchody zostaną przeniesione do MOK w Józefowie. W tym dniu, pomimo piątku, jest udzielona dyspensa i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.   Na Mszy św. o godz. 9.30 wręczenie nagród dzieciom biorącym udział  w konkursie różańcowym.
  3. W sobotę, 12 listopada w Stanisławowie  o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.
  4. W przyszłą niedzielę, 13 listopada DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM  PRZEŚLADOWANYM. Planowana zbiórka ofiar do puszek na "Pomoc Kościołowi  w Potrzebie” będzie miała miejsce za dwa tygodnie, 20 listopada. Także tego dnia będziemy obchodzić ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
  5. Przez  listopad /do 26/ zapraszamy  na nabożeństwo wypominkowe z odczytywaniem kart wypominkowych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są dodatkowe karty wypominkowe.
  6. 6. Mieszkańcom ul. Leśnej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Była 1 osoba. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu o godz. 9.00.
  7. Ofiary na kościół – bezim. z Majdanu Nepr., bezim. z Majdanu Sopockiego,  bezim. z Potoka-Senderek,  "Bóg zapłać".
  8. Dziękujemy panom strażakom za pomoc w rozładowaniu peletu oraz miejscowej policji za zabezpieczenie trasy procesji w dniach 1 i 2 listopada. Bóg zapłać.
  9. W ubiegłym tygodniu została zamontowana nowa tablica informacyjna przed kościołem. Dziękujemy ks. Pawłowi za projekt, panom: Tadeuszowi Litwinowi i Stefanowi Nieśpiałowi  za montaż i ustawienie. Dziękujmy również  p. Rafałowi Zaśko za wykonanie malowania przy ambonie, a także niektórych oknach w kościele. Słowa wdzięczności i podziękowania kierujemy ku firmie p. Romana Gaja za uprzątnięcie gruzu obok śmietnika na cmentarzu. Dziękujemy też Spółdzielni Socjalnej p. Jana Borowicza za wywóz śmieci BIO ze śmietnika na cmentarzu w ubiegłym tygodniu. W dniu dzisiejszym śmietnik cmentarny jest oczyszczony, wszystkie śmiecie są wywiezione i w dalszym ciągu zwracamy się o zachowanie czystości na cmentarzu grzebalnym i o  wyrzucanie śmieci w miejsca do tego przystosowane, a nie przypadkowe.

10. Dziękujemy członkom Rady Duszpastersko – Ekonomicznej naszej parafii oraz wolontariuszom za przeprowadzenie kwesty na cmentarzu grzebalnym.  Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

11. W przyszłą niedzielę na prośbę Fundacji Parasol Roztocza odbędzie się zbiórka ofiar do puszek pod patronatem Caritas naszej parafii na leczenie Stasia Skiby l. 3,5 z Pasiek, gmina Tomaszów Lubelski. Chłopiec urodził się z wadą serca- ubytkiem AVSD i zespołem Downa. Żaden ośrodek w Polsce nie daje szansy na uratowanie dwóch komór serca, jedyną nadzieją jest operacja w Genewie, której koszt to milion złotych. Wolontariusze z w/w Fundacji zorganizują w przyszłą niedzielę kiermasz ciast na powyższy cel.

12. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne w cenie 8 zł.

13. Zmarł śp. Ks. prałat Stanisław Dziwulski z Lublina. W latach 1975-1978 był wikariuszem w naszej parafii. Był m.in. wieloletnim proboszczem św. Józefa w Lublinie i jego budowniczym. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w kościele p.w. Św. Bartłomieja Ap. w Niedrzwicy Kościelnej. Po mszy św. nastąpi złożenie ciała na cmentarzu parafialnym w Niedrzwicy Kościelnej. Wieczne odpoczywanie….

14. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony