XXXIII Niedziela zwykła 13.11.2022r.

 

XXXIII Niedziela Zwykła –13.11.2022r.

1. Dziś DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM  PRZEŚLADOWANYM. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na "Pomoc Kościołowi  w Potrzebie” Po Mszy św. o godz. 12.30 zebranie członków wspomagających Legionu Maryi.

2. W czwartek, 17 listopada o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych członków Rycerstwa Niepokalanej.

3. W sobotę,  19 listopada  o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe w Stanisławowie.

4. W przyszłą niedzielę, 20 listopada Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  W Hrubieszowie Diecezjalny Dzień Młodzieży.

5. Ofiary na kościół: bezim. z Samsonówki, bezim. z Górnik, bezim. z ul. Kościuszki,  bezim. z Hamerni, bezim. z Majdanu Nepryskiego na wywóz śmieci z cmentarza  „Bóg zapłać”.

6. Mieszkańcom ul. Leśnej dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. W najbliższą sobotę  prosimy o przyjście z pomocą o godz. 9.00.

7. W piątek, 18 listopada o godz. 18.30 w MOK w Józefowie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o rzeźbiarzu z Józefowa Janie Pastuszku. Organizatorzy zapraszają.

8. W tym tygodniu planujemy grabienie liści na placu przykościelnym.  O przyjście  z pomocą prosimy naszych parafian we czwartek, 17 listopada.   Niech Pan Bóg udziela swego błogosławieństwa wszystkim, którzy aktywnie udzielają się przy pracach na rzecz naszego kościoła i naszej parafii.

9. W dniu dzisiejszym na prośbę Fundacji Parasol Roztocza odbywa się zbiórka ofiar do puszek pod patronatem Caritas naszej parafii na leczenie Stasia Skiby l. 3,5 z Pasiek, gmina Tomaszów Lubelski. Chłopiec urodził się z wadą serca- ubytkiem AVSD i zespołem Downa. Żaden ośrodek w Polsce nie daje szansy na uratowanie dwóch komór serca, jedyną nadzieją jest operacja w Genewie, której koszt to milion złotych. Wolontariusze z w/w Fundacji zorganizowali kiermasz ciast na powyższy cel.

10. Społeczny Komitet Upamiętnienia ks. kan. Antoniego Chotyńskiego, który był w naszej parafii w roku 1936 zwraca się z prośbą o pomoc w odszukaniu jego zdjęcia i udostępnieniu go w/w komitetowi.

11. Zmarł śp. +Jerzy Zakrzewski z ul. Kościuszki. Pogrzeb we wtorek, 15 listopada o godz. 14.30. Pół godz. wcześniej różaniec. Wieczne odpoczywanie….

12. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony