XXXIV Niedziela zwykła 20.11.2022r.

 

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

XXXIV Niedziela Zwykła –20.11.2022r.

 

  1. Dzisiaj  ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Jest to jednocześnie dzień dorocznego święta Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W Hrubieszowie Diecezjalny Dzień Młodzieży.  Po każdej Mszy św.  zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  2. W  sobotę, 26 listopada  o godz. 9.00 w Stanisławowie Msza św. i nabożeństwo wypominkowe. Kończy się miesiąc listopad,  a tym samym nabożeństwa wypominkowe za naszych zmarłych. Ostatnie nabożeństwo wypominkowe w sobotę, 26 listopada.
  3. W przyszłą niedzielę, 27 listopada rozpoczynamy Adwent – czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznie się nowy rok liturgiczny.  We wszystkie niedziele Adwentu, w środy i soboty przed Roratami oraz w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Po tej Mszy św. w sali parafialnej  odbędzie się spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną. Prosimy wszystkich Państwa Radnych o przybycie. Po zakończonym spotkaniu Radni pobiorą  opłatki, które będą dostarczane do domów naszych parafian. O godz. 7.00  Msza św. za zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Taca na WSD.
  4. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt świecy to 8 zł.
  5. Ofiary na kościół – bezim. z Długiego Kąta Osady, bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. z ul. Nowej „Bóg zapłać”.
  6. Mieszkańcom ul. Leśnej dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6  osób.  Następne sprzątanie  w sobotę o godz. 9.00.
  7. Wyrażamy wdzięczność Spółdzielni Socjalnej p. Jana Borowicza za wywiezienie liści z placu przed Caritasem. Dziękujemy również osobom, które już  grabiły  liście przed kościołem.  Planowane prace oczyszczające plac przykościelny z zalegających liści nie mogły się odbyć we czwartek z racji niesprzyjającej pogody, dlatego też ponawiamy prośbę o pomoc w grabieniu liści w tym tygodniu, począwszy od jutra. Niech Pan Bóg udziela swego błogosławieństwa wszystkim, którzy aktywnie udzielają się przy pracach na rzecz naszego kościoła i naszej parafii.
  8. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony