Formalno?ci przed?lubne w Kancelarii Parafialnej

Para zamierzaj?ca zawrze? sakramentalny zwi?zek ma??e?ski powinna zg?osi? si? w kancelarii parafialnej na trzy miesi?ce przed planowanym terminem ?lubu (lub odpowiednio wcze?niej w zale?no?ci od sytuacji narzeczonych) i przedstawi?:

• aktualne (tj. z dat? do sze?ciu miesi?cy wstecz) ?wiadectwo chrztu i bierzmowania z parafii gdzie te sakramenty by?y udzielane;
  • ?wiadectwa z ostatniego roku katechizacji;
  • dowody osobiste; dane personalne ?wiadków;
  • ?wiadectwo uko?czenia kursu przedma??e?skiego (osoby odbywaj?ce taki kurs w naszej parafii dostarczaj? ?wiadectwa po uko?czeniu)

W celu zawarcia tzw. ma??e?stwa konkordatowego (ze skutkami cywilnymi) nale?y dostarczy? specjalne za?wiadczenie z Urz?du Stanu Cywilnego wydane nie pó?niej ni? trzy miesi?ce przed planowan? dat? ?lubu.

W konkretnych sytuacjach wymagania mog? by? inne dlatego wszystko trzeba dok?adnie i odpowiednio wcze?nie uzgadnia? z ksi??mi pracuj?cymi w parafii.

Duszpasterze parafii